Jiuyang Земјоделски машини (Changzhou) копродукции, ООД

1002 Роботот трактор технички параметри

Краток опис:

Machine parameters model JY-1002 Type Tracked Dimensions mm Length × width × height 3327×1450×2400 Gauge mm 1100 Rated traction Kn 18 Minimum clearance mm 400 Minimum turning radius m 0 Structural quality Kg 1970 Minimum use quality Kg 2250 PTO maximum output power (Kw) 65 Design speed Km/h go ahead low(km/h) high(km/h) First gear 0.936 4.140 Second gear 1.368 6.084 Third gear 2.196 9.900 Fourth gear 2.880 1...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Changzhou
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  параметри машина

  модел

  JY-1002

  тип

  следи

  милиметри димензии Должина × ширина × висина

  3327 × 1450 × 2400

  мерач mm

  1100

  Отценети влечење Кн

  18

  Минимална mm отвор

  400

  Минимален радиус на вртење m

  0

  Структурните квалитет Kg

  1970

  Минимум квалитет употреба Kg

  2250

  PTO максимална излезна моќност (kW)

  65

  проектирана брзина

  Km / h

  само напред

  ниска (km / h)

  висока (km / h)

  прва брзина

  0,936

  4.140

  втора брзина

  1.368

  6,084

  третиот степен на пренос

  2.196

  9.900

  четврта брзина

  2.880

  12,960

  проектирана брзина

  Km / h

  повлекување

  ниска (km / h)

  висока (km / h)

  прва брзина

  0.720

  3.726

  втора брзина

  1.080

  4,824

  третиот степен на пренос

  1,728

  7,848

  четврта брзина

  2.304

  10,296

  Предна квалитет на тежината Kg

  300

   

  моторот

  модел на моторот

  YD4EL100C1

  форма

  Директно вбризгување, вертикални, вода за ладење, четири-мозочен удар

  Број на цилиндри

  4

  дијаметар Боре и мозочен удар mm

  105 × 118

  зафатнина L

  4,087

  брзина калибрација r / min

  2400

  стартување на владата

  електрични почеток

  метод за подмачкување

  Притисок, поздравниот композитни

  ладење метод

  Принудени циркулација на вода за ладење

  моќност kw калибрација

  73,5

  Максималниот вртежен момент n • m

  ≥351

   

  Системот за пренос, управување, кочење, одење

  спојката

  суво дрво

  суво дрво

  менувач

  Додадени фајлови: 8 напред + назад 8 датотеки

  Додадени фајлови: 8 напред + назад 8 датотеки

  Вид на управувачот

  диференцијални

  диференцијални

  Вид на сопирачките

  Влажни мулти-чип

  Влажни мулти-чип

  конечна диск

  планетен погон

  планетен погон

  Одење модел песна (теренот × број на делови × ширина)

  90 × 51 × 400

  90 × 51 × 400

   

  работна опрема

  тип колнам

  Полу-одделени

  Полу-одделени

  модел на пумпа за масло

  CBN316 (левак шпонка)

  CBN316 (левак шпонка)

  тип дистрибутер

  Надворешни spool вентил

  Надворешни spool вентил

  метод за контрола на Оран

  Сила и позиција контрола

  Сила и позиција контрола

  Цилиндер (дијаметар × мозочен удар) mm

  100 × 60

  100 × 60

  притисок прилагодување на сигурносен вентил Mpa

  16

  16

  форма суспензија

  Задна три точки виси класа I

  Задна три точки виси класа I

  Горната точка суспензија mm За поврзување на игла дијаметар

  φ19

  φ19

  Долна суспензија точка на поврзување на отворот mm

  φ22

  φ22

  Излезна моќност вратило тип

  одвоен

  одвоен

  Брзина r / min

  720/1000

  720/1000

  ротација

  Стрелките на часовникот (кон крајот на вратило)

  Стрелките на часовникот (кон крајот на вратило)

  вдолж оската

  8-38 × 32 × 6

  8-38 × 32 × 6

  Капацитет на резервоар за инјектирање

  резервоарот за гориво L

  45

  45

  Моторот нема дното школка L

  9 (врз основа на скалата на прачката)

  9 (врз основа на скалата на прачката)

  филтер за воздух L

  1.0 (врз основа на скалата на прачката)

  1.0 (врз основа на скалата на прачката)

  менувач L

  30 (врз основа на скалата на прачката)

  30 (врз основа на скалата на прачката)

  Резервоарот за хидрауликата L

  22

  22


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!